Επίσκεψη του Δρ. Γεωπόνου κ. Παπατόλιου Κων/νου στον τομέα Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος

Ο τομέας Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος του Εσπερινού ΕΠΑ.Λ. Καλαμαριάς και συγκεκριμένα η ειδικότητα «Τεχνικός Ανθοκομίας και Αρχιτεκτονικής Τοπίου» στο πλαίσιο του μαθήματος «Εφαρμογές Αρδευτικών Δικτύων στην Κηποτεχνία» είχε την τιμή να φιλοξενήσει τον Δρ Γεωπόνο κ. Παπατόλιο Κωνσταντίνο, Πρώην Πρόεδρος του ΓΟΕΒ πεδιάδων Θες/νίκης Λαγκαδά και νυν Γεωπόνο της Διεύθυνσης Υδάτων Κεντρικής Μακεδονίας την Τετάρτη 13/03/2024.

Ο κ. Παπατόλιος δέχτηκε με χαρά την πρόσκληση του σχολείου μας και οι μαθητές και μαθήτριες είχαν την ευκαιρία μέσα από μια ζωντανή συζήτηση να εκφράσουν τους προβληματισμούς τους για την κατάσταση των υδάτων στην Κεντρική Μακεδονία. Ταυτόχρονα έλαβαν έγκυρες πληροφορίες αναφορικά με την υφιστάμενη κατάσταση στα υδατικά διαμερίσματα της Κεντρική Μακεδονίας αλλά και τις νέες τάσεις που θα υπάρξουν στα διαχειριστικά σχέδια των λεκανών απορροής.

Μπορεί να είναι εικόνα 11 άτομα και άτομα που μελετούν

Όλες οι αντιδράσεις: